Comments
Stimaţi programatori, administratori de sistem, furnizori de servicii Internet, designeri web, editori de publicaţii pe Internet!
Ziua mondială a telecomunicaţiilor şi a societăţii informaţionale este sărbătorită în toată lumea pe 17 mai în fiecare an. Această sărbătoare contribuie la conştientizarea publicului cu privire la posibilităţile de utilizare a internetului şi a tehnologiilor informaţionale şi de comunicare.
Datorită cunoştinţelor, minţii, competenţei şi abilităţilor D-voastră, societatea noastră are ocazia unei comunicări de mare viteză şi a primirii la timp a informaţiilor.
Cu această ocazie îmi exprim respectul pentru efortul și profesionalismul depus de fiecare din voi întru dezvoltarea acestor sectoare.
În numele Consiliului raional Soroca și al meu personal vă adresăm cele mai sincere urări de bine și sănătate cu ocazia sărbătorii profesionale. Vă dorim realizări mari și activități prospere în dezvoltarea tehnologiilor informației și comunicațiilor din raionul Soroca.
Munca pe care o faceţi zi de zi să fie apreciată, iar speranţele şi planurile de viitor să se împlinească.
Cu respect,
Veaceslav RUSNAC
Președinte al raionului Soroca