This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
La 27 decembrie 2022, orele 14.00, Președintele raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac, împreună cu vicepreședinții raionului dna Alla Bordianu și dna Svetlana Paunescu, au mers în ospeție la Secția maternitate a IMSP Spitalul raional Soroca ”A. Prisacari”, unde au înmânat în premieră Premiul Președintelui raionului
pentru familia, în care în ajun de Crăciun pe stil nou, s-a nascut primul copil — micuţa Delia.
În mesajul său de felicitare Președintele raionului Soroca, a adresat cele mai sincere urări de bine, multă sănătate și pace. Menționat, că potrivit tradiţiei din popor, copii născuţi de Crăciun sunt purtători de noroc şi fericire.
La final, tânăra mămică și pruncul său cu prilejul Crăciunului și Anului Nou, au fost colindați și semănați de către angajații Palatului de Cultură din mun. Soroca.
str.Ștefan cel Mare, 5/ or.Soroca, MD-3000 / Republica Moldoca Tel.+ (373) 230 2-26-50, Fax. + (373) 230 2-20-98, Email:crsoroca@gmail.com, Program de lucru 08:00 - 17:00