Aleșii locali din Consiliul raional Soroca s-au convocat la data de 11 februarie 2021, în ședință ordinară.
Pe ordinea de zi au fost incluse și adoptate 20 proiecte de decizii.
Astfel, consilierii au adoptat deciziile cu privire la Strategia de dezvoltare economico-siocială a raionului Soroca pentru anii 2021-2024; Programul de activitate a Consiliului raional Soroca pentru anul 2021; atribuirea IMSP Centrul de Sănătate Soroca Nouă numelui Ina Popescu, numirea dlui Veaceslav Ursu în în funcție de director al Instituției Publice Tabăra de odihnă pentru copii ”La Dumbravă” și alte decizii importante pentru raionul Soroca.