La 05 martie, orele 15.00 în Palatul de Cultură din mun.Soroca în cadrul Festivalului Internațional de Muzică ”Mărțișor 2020”, cu prilejul sărbătorii de 8 martie – Ziua Internațională a Femeii, a avut loc un spectacol festiv cu participarea Ansamblului Național Academic de Dansuri Populare „JOC”, organizat cu suportul Consiliului Raional Soroca și Primăriei municipiului Soroca.
Spectacolul a început cu un mesaj de felicitare de către Președintele raionului Soroca, dl. Rusnac Veaceslav.
La final, dl. Rusnac Veaceslav a acordat ANADP ”JOC” Diplomă cu prilejul aniversării a 75 ani de activitate.