Stimați locuitori și oaspeți ai municipiului și raionului Soroca!
Tradițional, la 2 martie comemorăm eroii de la Nistru. Cu această ocazie Vă invităm să participați luni, 02 martie 2020, la comemorarea eroilor căzuți pentru apărarea integrității şi independenței Republicii Moldova.
Evenimentul va începe la orele 09.45 din Piața Libertății cu deplasarea ulterioară a coloanei spre Complexul memorial situat pe strada Independenţei, mun. Soroca.