În data de 20 februarie, Președintele raionului Soroca, dl. Rusnac Veaceslav, împreună cu vicepreședintele, d-na Paunescu Svetlana, într-o atmosferă solemnă, cu mare încărcătură emoțională, au participat la serbarea celor 8 ani de activitate a Instituției Publice Centrul Comunitar Multifuncțional ”Împreună” din satul Rublenița.
Evenimentul cu genericul ”Împreună spre succes” a fost organizat de către directorului interimar, d-na Ursachi Galina cu prezentarea: realizărilor obținute în cei opt ani de activitate; unei expoziții a lucrărilor tradiționale și hand-made create de beneficiarii Centrului, având scop promovarea serviciilor I.P.C.C.M. ”Împreună” și a lucrărilor beneficiarilor.
La final, dl. Rusnac Veaceslav a asigurat, că va urmări îndeaproape situaţia şi va asigura suportul necesar pentru funcţionarea eficientă a Centrului.