Instruirea autorităților administrației publice locale de nivelul I și II
În Palatul de Cultură din municipiu Soroca la data de 24 ianuarie 2020, s-a desfășurat sesiunea tematică pentru reprezentanții APL de nivelul I și II, organizată de Cancelaria de Stat a Republicii Moldova, cu suportul proiectului UE „Sprijin în procesul de reformare a administrației publice.”
Scopul instruirii a constat în informarea și consolidarea capacităților profesionale ale aleșilor locali, funcționari publici, în activitatea desfășurată conform competențelor cu care sunt abilitați.