La data de 10.12 2019 în Sala de ședință a Consiliului raional Soroca, a avut loc seminarul cu tematica ”Regionalizarea serviciului de alimentare cu apă și canalizare – elementul cheie al politicii naționale de dezvoltare a sectorului”, organizat de către Ministerul Agriculturii, Dezvoltării regionale și mediului al Republicii Moldova.
La eveniment au participat dl Boris Andonii, vicepreședintele raionului, primarii satelor și comunelor din raionul Soroca, reprezentanții ai consiliilor raionale Soroca, Drochia și Dondușeni.