Ședința extraordinară a Consiliului Raional Soroca
Astăzi, 17 septembrie 2019, ora 11.00, în sala de ședințe a sediului Consiliului Raional Soroca, pe adresa Municipiul Soroca, strada Ștefan cel Mare 5, a avut loc şedinţa extraordinară a Consiliului Raional Soroca.
La ședință, au fost prezenți 24 din cei 33 consilieri raionali, dl Ghenadie Muntean, președintele raionului Soroca, Nicuță Vladimir, vicepreședintele raionului Soroca, , funcţionarii publici din cadrul aparatului preşedintelui raionului şi subdiviziunile subordonate Consiliului Raional, reprezentanții serviciilor publice desconcentrate, persoanele interesate și mass-media.
Ședința a fost prezidată de către consilierul raional , dl Dumitru Zgardan, ales cu vot unanim. Pe ordinea de zi au fost incluse 9 proiecte de decizie , fiind examinate și aprobate, care pot fi accesate pe pagina web oficială: