100000 euro pentru construcţia Stadionului Raional Soroca din satul Rubleniţa
Recent o delegaţie, condusă de Președintele raionului Soroca, domnul Ghenadie Muntean, a efectuat o vizită de lucru în Judeţul Bacău, România unde au participat la Şedinţa Consiliului Judeţean Bacău din 24 iulie curent.
În cadrul şedinţei consilierii judeţeni în frunte cu Preşedintele Consiliului Judeţean Bacău, domnul Sorin Braşoveanu au examinat şi aprobat finanţarea în cuantum de 100000 euro pentru proiectul “Construcţia stadionului de fotbal cu tribune şi acoperire artificială a terenului cu capacitatea de 1200 locuri în satul în satul Rubleniţa raionul Soroca”.