În ajunul Zilei Internaționale a Ocrotirii Copiilor, care este marcată la 01 iunie, Președintele raionului Soroca, dl Ghenadie Muntean a vizitat copiii din secția Pediatrie a IMSP Spitalul Raional ,,A. Prisacari”, felicitându-i cu această zi a copilăriei, oferindu-le în dar cadouri. De asemenea au fost vizitate și felicitate mămicile cu copiii noi născuți din secția Maternitate.
Președintele raionului a oferit în dar și un televizor, care va fi instalat în camera de joacă a copiilor, unde sunt planificate în anul curent lucrări de reparații.