Comuna Dărcăuți vizitată de Președintele raionului Soroca
Președintele raionului, Ghenadie Muntean, ieri, 24 aprilie curent, a efectuat o vizită de lucru în s. Dărcăuți. Împreună cu dl primar Rozimovschi Oleg au examinat calitatea lucrărilor de reparație capitală a sălii de sport din cadrul Gimnaziului Dărcăuți și au avut o întrunire cu elevii și cadrele didactice, unde au fost abordate toate problemele ce țin de instituție și stabilite obiectivele de soluționare.
Ulterior au fost vizitate și alte instituții publice, la fel a fost verificată starea drumului din localitate
Concluzionăm că vizita în teritoriu este o bună practică de a fi mai aproape de cetățeni, întru soluționarea dificultăților cu care ei se confruntă.