La Soroca a fost marcată Ziua Salvatorului
Ziua Salvatorului se marchează în fiecare an pe data de 5 aprilie. Cu acest prilej, la 09 aprilie curent la sediul Direcției Situații Excepționale Soroca a avut loc o ceremonie festivă de felicitare a colaboratorilor direcții.
Prezent la eveniment, Președintele raionului, dl Ghenadie Muntean a adresat sincere felicitări efectivului de salvatori și pompieri pentru curajul, devotamentul şi sacrificiul, de care dau dovadă în misiunile de salvare, asigurându-i că și în continuare vor avea susținerea Consiliului raional, oferindu-le în dar un cadou, iar unii angajați au fost menționați cu diplome cu acest prilej.