Având confirmarea de participare a producătorilor din diferite domenii și agenților economici la Iarmarocul „Produs de Soroca”, ediția a II-a, astăzi, Comitetul organizatoric s-a întrunit în ședință de lucru, unde a fost discutat Planul de acțiuni și stabilite sarcinile pentru buna desfășurare a evenimentului.
Și în acest an Iarmarocul „Produs de Soroca”, se va desfășura în Piața Libertății din mun. Soroca, paralel cu un alt eveniment important pentru viața culturală din Soroca, Festivalul de muzică populară „Victor Postolachi”.