Întrevedere la Soroca cu Ambasadorul Republicii Franceze în Republica Moldova
La 26 octombrie a.c., în sala de protocol a Consiliului Raional Soroca, Președintele raionului Soroca, dl Ghenadie Muntean, vicepreședintele raionului Soroca, dl Vladimir Nicuța și Secretarul raionului, dna Stela Zabrian au avut o întrevedere cu Ambasadorul Republicii Franceze în Republica Moldova, E.S. Pascal Le DEUNFF.
Președintele raionului a făcut o succintă prezentare a raionului Soroca și a vorbit atît despre potențial cît și despre problemele raionului, necesitățile stringente, modalități de soluționare.
Ambasadorul Republicii Franceze în Republica Moldova s-a pronunțat că va fi cu drag intermediar în accesarea fondurilor și identificării partenerilor, iar la final a mulțumit pentru întrevedere și a menționat că este deschis spre o colaborare fructuoasă.