Monitorizarea lucrărilor efectuate prin programul ”Drumuri bune pentru Moldova”
Programul inițiat de Guvernul Republicii Moldova ”Drumuri bune pentru Moldova”, este în plină desfășurare și în municipiul Soroca.
De către Președintele raionului Soroca, dl Ghenadie Muntean sunt permanent monitorizate mersul lucrărilor de reparație a porțiunilor de drum incluse în programul menționat.
Recent au fost examinate lucrările din Piața Libertății, după care a urmat segmentul străzii M. Malamud (în preajma fostului Cinematograf ”Dacia”) și cartierul Planul Nou, str. Poienilor.