La 27 decembrie 2022, orele 10.00 Corul Veteranilor de la Palatul de Cultură Soroca, conducător artistic – Tatiana Rudei, au pășit pragul Consiliului raional Soroca cu colinde deosebite pentru a transmite angajaților din cadul Aparatului Președintelui raionului emoțiile sărbătorilor de iarnă, urări de bine, sănătate și fericire.
Vicepreședinții raionului dna Alla Bordianu și dl Iurie Tănase, au transmis colindătorilor un mesaj de felicitare cu prilejul Crăciunului și Anului Nou din partea Președintelui raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac, dorindu-le multă sănătate, pace, succese și un an nou prosper, răsplătindu-i cu daruri și colaci.