This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
La 26 decembrie 2022, orele 11.00 în sala de Protocol a Consiliului raional Soroca, Președintele raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac, împreună cu vicepreședinții raionului cu prilejul sărbătorilor de iarnă a felicitat consilierii Consiliului raional.
Evenimentul a început pentru consilieri cu colinde și semănături prezentate de către elevii Instituției Publice Colegiul de Arte ”Nicolae Botgros” din mun. Soroca, care au urat conducerea raionului și consilierii raionali, au cântat colinde și au dansat capra cu prilejul Crăciunului și Anului Nou.
Pe finalul evenimentului, Președintele raionului, Veaceslav Rusnac, a mulțumit consilierilor pentru munca depusă, pentru colaborare și implicare în realizarea obiectivelor propuse, succesele și realizările frumoase întru dezvoltarea și promovarea raionului pe parcursul anului 2022.
str.Ștefan cel Mare, 5/ or.Soroca, MD-3000 / Republica Moldoca Tel.+ (373) 230 2-26-50, Fax. + (373) 230 2-20-98, Email:crsoroca@gmail.com, Program de lucru 08:00 - 17:00