La 26 decembrie 2022, orele 10.00 Ansamblul folcloric „Colinda” de la Palatul de Cultură Soroca, conducător artistic - Valentin Coșciug, au pășit pragul Consiliului raional Soroca cu colind, urătură, ursul și desigur căprița pentru a transmite emoțiile sărbătorilor de iarnă, urări de bine, sănătate și fericire.
ANSAMBLUL FOLCLORIC „COLINDA” ÎN OSPEȚIE LA CONSILIUL RAIONAL SOROCA
- Detalii
- Scris de Secția Administarție Publică
- Categorie: Noutăți
- Accesări: 294