În data de 09 decembrie 2022, orele 11.00 în sala de Protocol a Consiliului raional Soroca, între Consiliul raional Soroca, reprezentat de Președintele raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac și Asociația obștească ”Angelus Soroca”, reprezentată de directorul executiv dl Dobrovolschi Valeriu, a fost semnat Acordul de parteneriat cu privire la implementarea Proiectului ”Acordarea serviciilor medico-psiho-sociale persoanelor grav bolnave și imobilizate la pat” din cadrul Proiectului ”organizațiile societății civile acționaează pentru servicii sociale mai bune” finanțat de Uniunea Europeană, co-finanțat și implementate de Fundația Soros Moldova, în parteneriat cu IP Keystone Moldova și AO ”Institutum Virtutes Civilis”.
Acord de parteneriat între Consiliul raional Soroca și Asociația obștească ”Angelus Soroca”
- Detalii
- Scris de Secția Administarție Publică
- Categorie: Noutăți
- Accesări: 293