Persoane, ce au dorit să-și păstreze anonimatul, din propria inițiativă, prin intermediul și cu suportul Direcției Asistență Socială și Protecție a Familiei Soroca, au donat colete alimentare și igienice pentru 265 familii în dificultate din municipiul și raionul Soroca, inclusiv unele familii refugiate din Ucraina.
Direcția Asistență Socială și Protecție a Familiei Soroca aduce sincere mulțumiri oamenilor de bună-credință care au oferit acest sprijin și au adus lumina Sărbătorilor Pascale în casele acestor familii.