La data de 20 aprilie 2022, ora 14.00 în sala de protocol a Consiliului raional Soroca, s-a desfășurat premierea învingătorilor concursului raional ”Pedagogul anului – 2022”, ediția a VIII-a organizată de către Direcția Învățământ.
Învingătorii Concursului raional au fost felicitați de către Președintele raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac și vicepreședinta raionului dna Svetlana Paunescu, prezenți la eveniment.
Profesorii au mulțumit organizatorilor pentru posibilitatea oferită de a participa la acest concurs important pentru dascălii de la diferite trepte de educație.