La data de 29 septembrie 2021 Președintele raionului Soroca, dl Rusnac Veaceslav, a efectuat o vizită de lucru în s. Hristici, unde se finisează lucrările de reparație capitală a unei porțiuni din drumul public local L 95 Drum de acces spre s. Hristici pe o lungime de 300 metri.
Lucrările sunt executate de către SRL ”Primatex Nord” în baza prevederilor proiectului tehnic și este finanțat de către Consiliul Raional Soroca.