Astăzi, data de 10 iunie 2021, ora 14.00, în incinta Palatului de Cultură a fost marcată Ziua Poliției de Frontieră și la Soroca.
Președintele raionului Soroca, dnul Veaceslav RUSNAC, cu acest frumos prilej a adresat un mesaj de felicitare celor care cu demnitate, curaj și responsabilitate asigură ordinea, și liniștea la hotarele țării, urîndu-le succese deosebite, multă forţă pentru a răspunde la orice provocare cu promptitudine şi maximă eficienţă, sănătate, bunăstare, perseverență, noi realizări întru siguranța și securitatea Republicii Moldova, și a decernat Diploma Președintelui celor mai buni dintre cei mai buni funcționari publici cu statut special ai Sectoarelor de Frontieră ”Soroca” și ”Cosăuți”a Direcției Regionale Nord a Inspectoratului General al Poliției de Frontieră al Ministerului Afacerilor Interne al Republicii Moldova