La data de 12 februarie 2021, vicepreședintele raionului Soroca dna Alla Bordianu a participat la ședința de lucru cu tematica: ”Inițierea lucrărilor cadastrale și activitățile de bază în cadrul executării lucrărilor cadastrale în raionul Soroca„ organizată online de către Departamentul Cadastru al Agenției Servicii Publice în calitate de entitate responsabilă de implimentarea Proiectului Înregistrarea și Evaluarea Funciară.
Conferința a fost destinată primarilor și specialiștilor în domeniul reglementării proprietății funciare,având drept obiectiv stabilirea unui parteneriat cu autoritățile locale, pe întreaga perioadă de derulare a Proiectului, urmată de o instruire privind Reglementarea regimului funciar din primării.