Aniversarea a XXX-a de la crearea Poliției Republicii Moldova
marcată în raionul Soroca
Angajații Inspectoratului de Poliție Soroca au fost decernați cu Diploma Președintelui raionului Soroca pentru profesionalism, sacrificiu și atitudine conștiincioasă față de îndeplinirea obligațiunilor de serviciu, precum și cu un premiu bănesc.
La final, Președintele raionului Soroca, le-a mulțumit pentru conlucrare cu administrația publică locală prin implicarea activă întru asigurarea liniștei și ordinei publice, exprimând profunda recunoștință pentru eforturile depuse și succesele obținute, dorindu-le tuturor realizări frumoase.
De asemenea, domnul președinte a adus mulțumiri veteranilor poliției pentru munca pe care au desfășurat-o în interesul societății.
La rândul său Șeful IP Soroca, comisar principal Eugeniu Strochin, prin Ordinul nr. 398 din 09.12.2020 al Șefului IGP, comisar-șef Sergiu Paiu, a înmânat Diploma de onoare al Inspectoratului General al Poliției, dlui Veaceslav Rusnac, Președinte al raionului Soroca, în semn de recunoștință pentru succese la dezvoltarea și consolidarea cooperării interinstituționale și profesionale la nivel național și regional cu Inspectoratul General al Poliției, precum și cu prilejul aniversării a XXX-a de la crearea Poliției Republicii Moldova.