STIMAȚI ANGAJAȚI AI INSPECTORATULUI DE POLIȚIE,
Cu deosebită plăcere și înaltă considerațiune, vă felicit cu prilejul sărbătorii profesionale ”Ziua poliției” și a XXX-a aniversare de la formarea Poliţiei Republicii Moldova.
Poliţia, ca organ de combatere a criminalităţii şi menţinerii ordinii publice, a parcurs o cale îndelungată de formare şi desfăşurare a structurii sale şi tradiţiilor profesionale.
Apreciem contribuţia Dstră, ca instituţia statului de drept să se bucure de încrederea societății civile, de respectul celorlalte instituţii naţionale şi de prestigiu internaţional.
Întotdeauna aţi demonstrat că simţul datoriei, bărbăţia şi curajul de care aţi dat dovadă pe parcursul acestor ani, sunt drept exemplu și pe viitor.
Sunt convinşi că veți depune toate eforturile pentru a depăşi greutăţile de moment, asumîndu-vă în faţa cetățenilor angajamentul de a activa mai eficient pentru asigurarea ordinii, securităţii şi liniştii în ţară.
Vă doresc tuturor angajaţilor ai Inspectoratului de Poliție, veteranilor, precum şi familiilor Dstră sănătate, bunăstare, optimism şi noi realizări întru prosperarea ţării şi poporului nostru.