Președintele raionului Soroca, Veaceslav Rusnac,
în ședință de lucru cu primarii din raion
Președintele raionului, Veaceslav Rusnac, Vicepreședinții de raion Alla Bordianu și Boris Andonii, specialiștii din cadrul aparatului președintelui raionului și primarii localităților aplicante la acest proiect s-au așezat la masa de dialog în scopul analizării problemelor existente ce ține de implimentarea proiectului vizat și a identificării soluțiilor optime pentru rezolvarea acestora.
În cadrul ședinței sa examinat procesul implementării proiectului, fiind discutați pașii următori ce sunt necesari a fi întreprinși.