Comments
Stimați colegi ai unităților administrativ teritoriale, primari, viceprimari, aleși locali și lucrători ai administrației publice!
Astăzi, 1 februarie este marcată Ziua autonomiei locale şi a lucrătorului din administraţia publică locală.
În numele Consiliului raional Soroca și al meu personal cu ocazia sărbătorii profesionale Vă adresez sincere urări de sănătate, bunăstare și prosperitate tuturor angajaților din cadrul administrației publice locale, exprimând înalta apreciere a activității Dumneavoastră pe tărâmul profesional în soluționarea problemelor cetățenilor şi dezvoltarea social-economică a și culturală a comunităților pe care le administrați.
Avem toată convingerea, că rezultatele şi succesele înregistrate până în prezent se datorează înaltului grad de profesionalism, devotament şi disciplină, pe care le manifestați în procesul de activitate întru soluţionarea problemelor cetăţenilor și dezvoltarea localității.
Cu acest prilej Vă aduc cele mai sincere
felicitări
și urări de bine, Vă doresc să vă înconjoare întotdeauna respectul și fidelitatea colegilor, recunoştinţa oamenilor, un viitor senin şi satisfacţie pentru realizările Dumneavoastră. Să aveți multă sănătate, optimism, perseverență, inspirație pentru noi proiecte și realizări ambițioase.Vă mulțumesc pentru că, zi de zi, sunteți alături de cetățeni și Vă doresc mult succes în activitate, întru binele oamenilor și al raionului.
Cu profund respect,
Veaceslav RUSNAC
Președinte al raionului Soroca