Dragi copii și părinți!
Cu ocazia celei mai minunate sărbători Zuai Internațională a Copilului, în numele Consiliului raional Soroca și meu personal vă aduc cele mai sincere și calde urări de bine, adresându-vă un sincer LA MULŢI ANI tuturor copiilor și de asemenea tuturor părinților.
Să vă bucurați de copiii voştri sănătoşi, norocoși. Să le acordați toată atenția și dragostea Dumneavoastră. Fie ca ei să aibă parte de jucării frumoase, dulciuri gustoase, de toată dragostea din lume, de un cer însorit, alături să aibă părintele iubit, de un râu curat, de un viitor asigurat.
În această zi, aş vrea să nu uităm nici de copiii lipsiţi de căldura părintească, de vorba dulce a mamei și de povestea de noapte bună. Ei au nevoie de un sprijin deosebit, pentru că şi ei sunt copiii noștri. Fiecare dintre noi, maturii, suntem obligați să ne implicăm pentru ca ei să nu rămână izolaţi în această lume.
Copilăria este cea mai frumoasă perioadă a vieții, iar copiii - cel mai mare dar pe care îl primim. În fiecare zi trebuie să ne realimentăm această axiomă a vieţii, asigurându-le copiilor un viitor luminos. Păstrați întotdeauna copilăria în suflet, ca o rază de lumină, și viata voastră va fi mult mai frumoasă.
La 1 iunie începe și vacanța de vară și vă urez tuturor vacanță veselă, energizantă, plină de peripeții emoționante, după care să intrați entuziasmați în lumea cunoștințelor.
La Mulți Ani și copilărie fericită tuturor!
Cu mult drag,
Rusnac Veaceslav
Președinte al raionului Soroca