Comments
La data de 23 decembrie 2021, în ajunul Crăciunului, copiii de la Instituțiile de Educație Timpurie nr. 6 ”Ghiocel” și nr. 16 ”Izvoraș”, însoțiți de directorii dna Rodica Rotaru și respectiv dna Valentina Tihon, cât și educatori. La fel și elevii de la Centrul ,,Acasă” din cadrul Bibliotecii Municipale din mun. Soroca, însoțiți de director, dna Galina Cravciuc, în biroul Președintelui raionului Soroca au oferit un spectacol deosebit de colinde tradiționale cu prilejul sărbătorilor de iarnă, angajaților din cadrul Aparartului Președintelui raionului.
Președintele raionului Soroca, dl Veaceslav Rusnac în numele Consiliului raional și al său personal, le-a mulțumit organizatorilor și copiilor de frumoasele colinde, înmânându-le tradiționalul colac și cadouri, adresându-le urări de sănătate și succese frumoase în toate.