Stimați bibliotecari!
Nobila profesie de bibliotecar este semnul definitoriu al cunoaşterii, variat şi profund, ca fascinanta lume a cărţilor, iar bibliotecile continuă să joace un rol crucial pentru a construi noi punți spre cunoaștere, ajută oamenii să obțină noi competențe, să descopere istoria și cultura fiecărei comunități.
Cu prilejul sărbătorii profesionale - Ziua Bibliotecarului, în numele Consiliului Raional Soroca și al meu personal vă adresăm cele mai calde gânduri cu sincere urări de bine și sănătate.
Vă dorim bunăstare și căldură în căminele familiale, energie creatoare, succese și frumoase împliniri profesionale.
Avem convingerea că acest sprijin generos din partea Dumneavoastră ne va da puterea şi tăria, necesare pentru a promova în continuare valorile naționale.
Cu respect,
Veaceslav Rusnac,
Președinte al Raionului Soroca