Comunicat de presă
Proiectul ,,Ștefan cel Mare – istorie comună, patrimoniu comun, Soroca-Vaslui”,
1 HARD/2.1/50
Programul Operațional Comun România/Republica Moldova EMS-ENI 2014-2020
Programul este finanțat de către Uniunea Europeană prin intermediul Instrumentului European de Vecinătate.
Consiliul Raional Soroca anunță Conferința de închidere a proiectului ,,Ștefan cel Mare – istorie comună, patrimoniu comun, Soroca-Vaslui”, finanțat de Uniunea Europeană prin Programul Operațional Comun România/Republica Moldova EMS-ENI 2014-2020.
Partenerii proiectului: Consiliul Judeţean Vaslui (România) și Muzeul Județean ”Ștefan cel Mare” din municipiul Vaslui (România).
Valoarea totală a proiectului constituie: 1,664,118.4 EURO
Termeni de realizare: 33 luni (1aprilie 2021 – 31 decembrie 2023).
La eveniment vor participa instituții de stat, organizații internaționale, partenerii și beneficiarii proiectului, mass-media locală și națională, organizații obștești.
Conferința va avea loc Luni, 18 decembrie 2023, începând cu orele 14:00, în incinta Restaurantului Apollon, Vasile Alecsandri, 2, mun.Soroca, Republica Moldova.
Înregistrarea participanților va avea loc între orele 13:30-14:00.
Pentru mai multe detalii Vă rugăm să contactați: Igor Țarălungă, manager proiect, Natalia Tonofa, expert vizibilitate. Telefon: (+373) 230 2-65-76
Data publicării: 14.12.2023
Această publicație a fost realizată cu asistența financiară a Uniunii Europene. Conținutul acestei publicații este responsabilitatea exclusivă a Consiliului Raional Soroca și nu poate fi considerat în niciun caz ca reflectînd opiniile Uniunii Europene sau a structurilor de management ale Programului Operațional Comun România-Republica Moldova 2014-2020.