Stimați lucrători din domeniul culturii
Data de 15 ianuarie, zi în care s-a născut marele poet Mihai Eminescu, este marcată în Republica Moldova ca Ziua Naţională a Culturii și are drept scop promovarea culturii naționale, a valorilor autentice, dar și a personalităților artistice din domeniu.
Cu prilejul sărbătorii Dumneavoastră profesională Vă adresez cele mai sincere felicitări, profundă recunoștință și apreciere a nobilei Dumneavoastră activități. Grație abnegației, perseverenței și devotamentului ce-l manifestați, contribuiți la formarea unei ambianțe sociale sănătoase, fără de care nu poate domina bunăstarea, prosperitatea, înțelegerea și chezășia succesului.
Îmi doresc ca munca Dvs să aibă parte de succes și recunoștința societății în care trăim, să aveți sănătate, perseverență în activitatea zilnică, bunăstare, activități și gânduri frumoase, toate întru prosperarea raionului Soroca.
Cu respect,
Veaceslav Rusnac,