Vizita delegației Consiliului Raional Soroca la Buzău, România.
La invitația Consiliului Județean Buzău, o delegație a raionului Soroca alcătuită din Păunescu Svetlana vicepreședinte al Raional Soroca, Leșco Gheorghe și Grosu Oxana, consilieri raionali, au participat la festivitățile dedicate Zilei Naționale a României.
Sărbătoarea a demarat cu întâlnirea oficială la Consiliul Județean, apoi cu participarea la parada militară organizată pe Calea Eroilor a municipiului Buzău, unde șase sute de militari au defilat, alaturi de o parte din tehnica militară a Diviziei 2 Infanterie Getică și de autospeciale din dotarea Ministerului Afacerilor Interne a României.