Astăzi 25 mai, în sala de Protocol a Consiliului Raional Soroca,Președintele raionului Soroca, dl Ghenadie Muntean, vicepreședintele raionului ,dl Todirean Iurie și secretarul Consiliului Raional, dna Zabrian Stela au avut o întrevedere de lucru cu Consul General al Republicii Kazahstan în Chișinău, dl. Mukashev Yerlan însoțit de către Kyran Orynbekov, consilier în cadrul misiunii diplomatice.
Obiectivul principal al vizitei a fost de a lua cunoștință cu potențialului economic și investițional a Raionului Soroca. În cadrul discuțiilor s-au identificat domeniile de posibilă colaborare pe viitor.