Astăzi 28 mai, în sala de Protocol a Consiliului Raional Soroca vicepreședinții raionului Soroca, dl Nicuța Vladimir, dl Todirean Iurie și secretarul Consiliului Raional, dna Zabrian Stela au avut o întrevedere de lucru cu reprezentanți ai delegației UE în Republica Moldova dl. Giovanni Allegretti și doamna Liliana Palihovici care efectuează un studiu privind implicarea cetățenilor în consultarea deciziilor, inclusiv cu referire la elaborarea bugetului la nivel național și local în Moldova. S-a discutat despre perspectiva Consiliului raional Soroca în această privință și modalitățile de motivare a societății civile să devină mai activă.
Întrevedere de lucru cu reprezentanți ai delegației UE în Republica Moldova
- Detalii
- Scris de Secția Administarție Publică
- Categorie: Noutăți
- Accesări: 975