Centura de campion mondial la K-1 obținută de luptătorul sorocean
Luptătorul sorocean la K-1, Constantin Rusu a obținut titlul și centura de campion mondial la WORDL GP KOK, din orașul Riga, Letonia. Sportivul a fost întâmpinat la Consiliul Raional Soroca de către Președintele raionului, dl Ghenadie Muntean, antrenori, sportivi din raion cu muzică de fanfară și aplauze.
Președintele raionului a decernat proaspătul campion și antrenorii acestuia cu Diplome, felicitându-i pentru succesele înregistrate și dorindu-le rezultate remarcabile în continuare.