Stimaţi lucrărători din ramura silvică!
Cu prilejul frumoasei sărbători profesionale “Ziua lucrătorului din Silvicultură”, marcată tradiţional în a treia sîmbătă a lunii septembrie, adresăm cele mai sincere şi cordiale felicitări cu urări de bine şi prosperitate.
Exprimăm recunoștința profundă pentru contribuţia pe care o aduceţi în administrarea şi gospodărirea durabilă a pădurilor, iar în mod deosebit Întreprinderii de Stat “Întreprinderea pentru Silvicultură Soroca” pentru aportul semnificativ în organizarea şi desfăşurarea activităţilor Consiliului Raional Soroca.
Vă dorim multă sănătate, noi realizări în plan profesional şi personal, curaj, încredere în forțele proprii, fie ca în sînul familiilor Dumneavoastră şi în societate să dăinuie pacea, fericirea şi bunăstarea.
Cu profund respect,
Ghenadie Muntean,
Președinte al raionului Soroca