Cu prilejul sărbătoririi a 27 de ani de la proclamarea independenței Republicii Moldova, conducerea raionului Soroca, împreună cu funcționarii din cadrul consiliului raional, dar și soroceni au depus flori la monumentul Eroilor căzuți în Războiul pentru Independența și Integritatea Republicii Moldova, după care au mers spre monumentul lui Ștefan cel Mare și Sfânt din Piața Libertății unde deasemenea au depus flori, după care s-au încins în Hora Independenței pe Piața Libertății.
27 de ani de la proclamarea independenței Republicii Moldova
- Detalii
- Scris de Secția Administarție Publică
- Categorie: Noutăți
- Accesări: 961