Consultaţii oferite
cetăţenilor comunei Tătărăuca-Veche
Astăzi, 15.03.2018, Echipa Mobila din cadrul Biroului Comun de Informaţii şi Servicii (BCIS), a efectuat o vizită în Primăria com. Tătărăuca-Veche conform programului de activităţi.
Întîlnirea a avut loc în sediul primăriei la ora 10:00 în corespundere cu avizele prealabil afişate. Cele mai prioritare probleme ale beneficiarilor la care li s-au oferit consulaţii au fost corectarea erorilor comise în proiectele de organizare a teritoriului, modalităţile de oferire a ajutorului de şomaj şi înregistrarea persoanelor în căutarea unui loc de muncă.
S-au identificat soluții de comun acord cu beneficiarii, iar cele ce necesită mai mult timp de rezolvare vor fi ținute la control ca în perioada imediat următoare să fie soluționate.