Mesaj de felicitare cu prilejul Sărbătorii ”Ziua Autonomiei Locale și a Lucrătorului din Administrația Publică Locală”
Multstimaţi primari, consilieri și lucrători din administrația publică locală a raionului Soroca
Vă aduc cele mai sincere felicitări și urări de bine cu prilejul sărbătorii profesionale - Ziua autonomiei locale şi a lucrătorului din administraţia publică locală. Reieşind din importanţa asigurării autonomiei locale în procesul de edificare şi consolidare a statului democratic apreciem înalt aportul reprezentanţilor autorităţilor administraţiei publice locale în soluţionarea problemelor cetăţenilor şi dezvoltarea social-economică a colectivităţilor locale.
Exprimăm întreaga gratitudine pentru înțelegere și susținere, pentru munca pe care o realizați, pentru devotamentul și profesionalismul pe care îl demonstrați în activitatea de zi cu zi. Insuficienţa resurselor financiare, numărul mare de probleme nu vă sperie, dimpotrivă vă motivează și mai mult pentru a atrage noi investiții întru asigurarea stabilității sociale și economice a localităţilor şi a raionului, spre binele locuitorilor.
Vă doresc să vă înconjoare întotdeauna dragostea apropiaţilor, respectul, fidelitatea colegilor şi recunoştinţa oamenilor. Noi realizări în activitatea profesională , un viitor senin, recunoştinţa societăţii şi satisfacţie pentru realizările dumneavoastră.
Cu respect,
Muntean Ghenadie,
Președinte al Raionului Soroca