În data de 13 mai 2022, ora 14.00 în sala de Protocol a Consiliului raional Soroca, celor 10 elevi învingători la olimpiadele republicane, le-au fost înmânate premiile și diplomele Ministerului Educației și Cercetării.
Deși a fost un an complicat, marcat de pandemie, elevii soroceni, au reușit să înregistreze rezultate demne de toată lauda: locul 1 - unu, locul 2 - trei, locul 3 - trei și 4 mențiuni.
În cadrul evenimentului, vicepreședinta raionului Soroca dna Svetlana Paunescu, a remarcat că realizările elevilor sunt rezultatul unui sprijin semnificativ din partea profesorilor și a părinților.
Cadrele didactice și managerii școlari care au ghidat și încurajat elevii spre performanță au fost menționați cu diplome din partea Consiliului Raional Soroca și Direcției Învățământ.