La data de 4 octombrie 2021, ora 10.00 în sala de protocol a Consiliului raional Soroca, de către Președintele raionului Soroca dl Veaceslav Rusnac, împreună cu șefa Direcției Învățâmânt dna Anjela Mușenco, au fost decernați învingătorii concursului raional ”Pedagogul Anului 2021”, după cum urmează:
- Melente Liudmila – IET nr. 1, mun. Soroca;
- Fortună Livia – IP Gimnaziul Schineni;
- Ghergelejiu Olga IP LT ”I. Creangă”;
- Chirilov Angela – IP Gimnaziul Schineni;
- Țapu Oxana – IP Gimnaziul Racovăț;
- Spatari Lilia – IP Gimnaziul Rudi;
- Ursachi Mariana – IP Gimnaziul Schineni.
În cadrul evenimentului dl V. Rusnac a adresat un mesaj de felicitare cu prilejul Zilei profesionale a lucrătorului din învățământ, care este sărbătorită la 5 octombrie.