Astăzi, 27 noiembrie 2020, ora 10.00 în holul Palatului de Cultură Soroca, în conformitate cu Decizia Consiliului raional Soroca nr.32/12 din 09.04.2015 și Dispoziția Președintelui raionului nr.117 din 17.11.2020, s-a desfășurat premierea cu diplome și premii bănești a învingătorilor concursului ”Cel mai bun agricultor al anului”, cât și cei mai buni dintre cei mai buni agricultori, care au obținut cele mai frumoase rezultate în acest an.
În cadrul evenimentului în numele Consiliului Raional Soroca, de către Preşedintele raionului Soroca, dl Veaceslav Rusnac, vicepreședintele raionului Soroca, dna Alla Bordianu și şefa Direcţiei Agricultură şi Alimentaţie, dna Aliona Andriuţa, agricultorilor le-au fost aduse mulțumiri pentru munca asiduă și rezultatele obținute.
De asemenea, agricultorii au fost felicitaţi cu ocazia încheierii anului agricol 2019-2020 și cu prilejul Zilei Lucrătorului din Agricultură şi Industria Prelucrătoare, tradiţional sărbătorită anual în a patra duminică a lunii noiembrie.