Planul
acţiunilor culturale în cadrul
Festivalului Internaţional „Mărţişor 2018”
Festivalului Internaţional „Mărţişor 2018”
1 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca, ora 17.00 ( intrare liberă)
Spetacol muzical"Mărțișor în prag de primăvară"
1. Expoziţia de desen, expoziţia meşterilor populari
2. Fanfara Palatului de Cultură or.Soroca
3. Formația de dansuri sportive "Prestij"
4. Corul "Belcanto" de la Școala de Arte E.Coca
5. Colegiul de Arte "N.Botgros"
6. Colegiul "M.Eminescu"
7. Ansamblul Folcloric "La izvoare" s. Vărăncău
7. Ansamblul Folcloric "La izvoare" s. Vărăncău
8. Ansamblul de muzică şi dansuri populare ,,Nistrenii” or. Soroca
2 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca, ora 16.00 ( intrare liberă)
1. Ansamblul de Acordeoniști "Concertino band" ,or. Chișinău
5 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca, ora 16.00 (intrare liberă)
1. Spectacol festiv dedicat „Zilei Internaţionale a Femeii” cu
Orchestra Națională de muzică populară ,,Lăutarii” or. Chișinău
Orchestra Națională de muzică populară ,,Lăutarii” or. Chișinău
6 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca, ora 17.30 ( contra plată)
Concert în susținerea copiilor talentați "De la inimă la inimă"
Soliști:
- Anatol Mîrzenco
- Olga Ciolacu
- Ian Raiburg
- Nătălița Olaru
- Costi Burlacu și Corina Țepeș
- Nicolai Hodina
- Anatol Mîrzenco
- Olga Ciolacu
- Ian Raiburg
- Nătălița Olaru
- Costi Burlacu și Corina Țepeș
- Nicolai Hodina
8 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca , ora 12.00 ( intrare liberă)
Concert consacrat "Zilei Internaționale a Femeii" prezentat de:
1. Studioul muzical „Golden-Star”
1. Studioul muzical „Golden-Star”
2. Studioul muzical „Bravo-Star”
3. Studioul muzical ,,Media-Ton”
4. Formaţia de dansuri moderne ,,Elegance”
5. Formaţia de dansuri de gală ,,Prestij”
6. Ansamblul vocal ,,Bujorenii"
10 martie 2018
Palatul de Cultură Soroca, ora 14.00 ( intrare liberă)
Închiderea Festivalului Internaţional de muzică „Mărţişor – 2018”
1. Fanfara Palatului de Coltură Soroca
2. Formația folclorică „Floare de nu-mă -uita”, or. Soroca
3. Ansamblul vocal ,,Clopoțel", or. Soroca
4. Ansamblul folcloric ,,Colinda", or. Soroca
5. Școla de Arte ,, Eugeniu Coca", or. Soroca
6.Orchestra de muzică populară „Doina Nistrului”
7. Ansamblul de dansuri populare ”Vatra” din s. Racovăţ
8. Studioul muzical „Golden-Star”
9. Clubul de dansuri moderne ,, Anig - Dance"
2. Formația folclorică „Floare de nu-mă -uita”, or. Soroca
3. Ansamblul vocal ,,Clopoțel", or. Soroca
4. Ansamblul folcloric ,,Colinda", or. Soroca
5. Școla de Arte ,, Eugeniu Coca", or. Soroca
6.Orchestra de muzică populară „Doina Nistrului”
7. Ansamblul de dansuri populare ”Vatra” din s. Racovăţ
8. Studioul muzical „Golden-Star”
9. Clubul de dansuri moderne ,, Anig - Dance"